МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ НА ТЕМУ: «ОСНОВНІ НАПРЯМИ МОДЕРНІЗАЦІЇ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВСТУПУ УКРАЇНИ ДО ЄС».

27 червня 2023 року відбулась міжнародна науково-практична конференція на тему: «Основні напрями модернізації Конституції України в умовах вступу України до ЄС».

Конференція присвячена до державного свята «Дня Конституції України» за ініціативою професорсько-викладацького складу кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Навчально-наукового Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, центру дослідження конституційної юстиції Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника; представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області.

Важливість даної проблематики, яка представлена на даній міжнародній конференції, характеризується тим, що 27-му річницю Конституції України доводиться відзначати в умовах війни. Структурно конференція проводилась у межах наступних чотирьох напрямів: 1) Напрям 1. Основоположні засади конституції України: історія і сучасність; 2) Напрям 2. Проблеми конституційних засад вступу України до ЄС; 3) Напрям 3. Конституційні основи функціонування інститутів та органів публічної влади України та міжнародних інституцій в умовах воєнного стану; 4) Напрям 4. Проблеми забезпечення конституційних прав людини і громадянина в Україні за умов воєнного стану.

Звісно, що учасники цього заходу акцентували особливу увагу у частині обґрунтуванням позицій науково-теоретичного та практично-прикладного характеру, здобутків та втрат у сегменті українського конституціоналізму, а особливо – формуванні підходів, які б сприяли подальшому збереженню конституційного ладу, гарантуванню конституційно-правового статусу особи, вступу України до ЄС та миру. Зокрема, Адам Каспшик, завідувач кафедри адміністрації та довкілля, декан факультету адміністрації та суспільних наук Вищої Гуманітарно-природничої школи в Сандомирі, Польща висвітлював тему стосовно інтеграції правового порядку України з правом Європейського Союзу. Не менш цікавими були доповіді, Татари Анджея, доктора права, кафедри адміністративного та фінансового права, Інституту правових наук, Університету Зеленої Гури стосовно гармонізації податкового права з правом Європейського Союзу в контексті вступу України до Європейського Союзу; Мнишенко Євгенії Сергіївни Представника Уповноваженого Верховної Ради України в Івано-Франківській області, адвоката, кандидата юридичних наук стосовно перспектив змін законодавства у сфері гендерно зумовленого насильства; Марцеляка Олега Володимировича, доктора юридичних наук, професора кафедри конституційного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка стосовно конституційних цінностей в Україні в умовах російської агресії, а також Слінько Тетяни Миколаївни завідувачки кафедри, доктора юридичних наук, професорки Національного юридичного університету імені Я. Мудрого стосовно відображення європейських стандартів свободи вираження поглядів у Конституції України та багато інших.

В роботі конференції взяли участь, зокрема, Адам Каспшик, завідувач кафедри адміністрації та довкілля, декан факультету адміністрації та суспільних наук Вищої Гуманітарно-природничої школи в Сандомирі, Польща; Мнишенко Євгенія Сергіївна Представник Уповноваженого Верховної Ради України в Івано-Франківській області, адвокат, кандидат юридичних наук; Адамович Сергій Васильович, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Панкевич Іван Миронович, професор кафедри конституційного, європейського та міжнародного публічного права інституту правових наук Зеленогурського університету, Польща; Марцеляк Олег Володимирович, доктор юридичних наук, професор кафедри конституційного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Кравчук Микола Володимирович, канд. юрид. наук, доктор права Українського вільного університету (м. Мюнхен, Німеччина), доцент, Заслужений юрист України, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Західноукраїнського національного університету (м. Тернопіль); Слінько Тетяна Миколаївна завідувачка кафедри, доктор юридичних наук, професорка Національного юридичного університету імені Я. Мудрого, м. Харків; Сворак Степан Дмитрович професор кафедри теорії та історії держави і права навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор юридичних наук; Книш Віталій Васильович професор кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор юридичних наук; Федорончук Андрій Володимирович викладач кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат юридичних наук та інші.

За підсумками роботи конференції її учасники запропонували низку цікавих підходів щодо збереження конституційного ладу, збереження життя людини, громадянина, а особливо – напрями модернізації Конституції України в умовах вступу України до ЄС та швидкої перемоги в війні.